perkins-factpry

Perkins History-تاریخچه شرکت پرکینز

در Perkins، تخصص ما بر اساس 90 سال سابقه، همکاری با مشتریان و افراد با استعداد است.

این شرکت در سال 1932 در یک دفتر کوچک در پیتربورو، انگلستان، با هدف متقاعد کردن تولیدکنندگان در صنعت موتور برای استفاده از موتورهای دیزلی دراتومبیل‌ها و کامیون‌هایی که تولید می‌کنند ، تأسیس شد. این شرکت از آن زمان به یکی از تامین کنندگان پیشرو در جهان تبدیل شده است . در این راستا و برای رسیدن به این هدف فداکاری و چشم انداز بنیانگذاران خود را حفظ کرده است.

 

Francis Arthur Perkins (20 February 1889 – 15 October 1967)

دو مرد با یک ایده

داستان پرکینز با دو مرد خارق العاده آغاز می شود: فرانک پرکینز و چارلز چپمن.

پرکینز نام خود را از موسس و بنیانگذار خود فرانک پرکینز (Frank perkins) گرفته است. وی در سال 1889 در شهر پیتر بور انگلستان متولد شد. پدر و پدربزرگ او هر دو مهندس در شرکت خانوادگی تولید ماشین آلات کشاورزی و غلتک های راه سازی بد فورد و پرکینز (Badford & Prekins) فعالیت داشتند.

فرانک مبتکر، دارای قوه تخیل بالا و فروشنده ای پرانرژی بود، در حالی که چارلز یک نابغه مهندسی بود، که در کارگاهشان شادتر و دور از کانون توجه عموم بود.

آنها پول زیادی نداشتند، اما استعدادهای مکمل، یک ایده بزرگ و یک چشم انداز ، از اینکه آن ایده ممکن است به چه چیزی تبدیل شود، داشتند. تمرکز آنها از ابتدا بر روی موتور دیزل بود و معتقد بودند می توانند صنعت موتور سازی را متحول کنند و برای رسیدن به این هدف آنها شروع به ساخت اولین دیزل خود به نام VIXEN کردند. 

پشتکار همیشگی راز رسیدن به نتیجه

فرانک پرکینز در آن زمان باور داشت که موتور های دیزل به دلیل قدرت بالای سوخت گازوئیل، نیروی پیشران سیستم های آینده خواهند بود. او ایمان داشت که می تواند موتور های دیزلی قابل رقابت با موتورهای بنزینی را بسازد.

فرانک پرکینز در 7 ژوئن 1932 شرکت شخصی خود را برای رسیدن به باور هایش تاسیس کرد. در آن زمان جهان در رکود اقتصادی قرار داشت و فضای کسب و کار بسیار سخت بود. دوست و همکار او آقای چاپمن نیز به عنوان متخصص و مدیر فنی شرکت با او همکاری داشت. همانطور که گفتیم این دو شخصیت بسیار با هم متفاوت بودند.

اولین تست موتور دیزل آنها به زودی و پس از مدت کمی از تاسیس در عصر یک روز شنبه پاییزی در سال 1932 انجام شد. این موتور دیزل با استفاده از هندل روشن و شروع به کار می کرد. البته این موتور دیزل از در پوشه های احتراقی که در کوره ذغال کک گرم می شد کمک گرفته بود.

آنها توانستند موتور خود را با موفقیت روشن و به میزان 4000 دور در دقیقه برسانند. این موتور در آن زمان فاقد سیستم گاورنر جهت تنظیم دور بود. بدین ترتیب اولین موتور دیزل پرکینز در سال 1932 متولد گردید.

در سال اول، این شرکت فقط 35 موتور تولید کرد که همه برای کامیون ها و اتومبیل ها طراحی شده بودند. یکی از آنها در نمایشگاه خودروهای تجاری سال 1933 به نمایش گذاشته شد. سه سال بعد، در پیست مسابقه بروکلندز در ساری، پرکینز اولین شرکتی بود که شش رکورد جهانی سرعت دیزل را برای مسافت های مختلف به دست آورد. 

پس از آن در سال 1937 موتور جدید P6 شش ماه بعد از اولین امتحان به عنوان نمونه اولیه تولید شد. انقلابی که موتور دیزل P6 پرکینز در صنعت دیزل ایجاد کرد آنها را به عنوان یک عضو جدید بازار دیزل معرفی نمود.

در سال 1938 موتورهای LYNX ، WOLF و LEO PARD 1,2 در صنایع و ماشین آلات مختلف صنعتی، دریایی و کشاورزی و در بیش از 650 کاربری مختلف استفاده می شد. فرانک پرکینز زمینی را در East field برای رسیدن به آنچه دورنمای ذهنی خود به عنوان رهبر بازار دیزل داشت تهیه کرد. از آن پس پرکینز به سرعت دوران تحول برای رسیدن به عنوان تامین کننده اصلی موتور دیزل در سرار جهان آغاز نمود.

در سال 1947، بخش تولید به سایت Eastfield در Peterborough منتقل شد. اما تمرکز بر گسترش بود و شش سال بعد، Simpson and Co. of India اولین مجوز از صدها مجوز و توزیع کننده پرکینز در سراسر جهان را دریافت و آغاز به فعالیت نمود. پرکینز در راه تبدیل شدن به شرکتی جهانی بود که امروز هست. طی دهه‌های بعدی، مراکز تولید و توزیع قطعات در اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و آسیا افتتاح شدند و توزیع کنندگان در 171 کشور با بیش از 3500 شعبه ثبت نام کردند.

 این شرکت در سال 1959 توسط مسی‌فرگوسن خریداری شد و زیرمجموعه‌ای از این شرکت بود تا سال 1997 کاترپیلار پرکینز را خریداری کرد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *