تابلوهای برق ATS یا ( Automatic Transfer Switch ) دستگاهی جانبی جهت استفاده در دیزل ژنراتور ها می باشد. می توان گفت این دستگاه در سیستم های برق اضطراری بیشترین کاربرد را دارد که به زبان ساده شامل چندین بخش مهم از جمله کنتاکتور ، برد ، شارژر و … می باشد. 

در بحث تجهیزات صنعتی در برخی زمینه ها نیاز به یک سیستم تغذیه بدون قطعی سیستم می باشیم که در هنگام بروز مشکلات پیش بینی نشده برای شبکه اصلی تامین برق مصرفی دستگاه بتواند به سرعت خطا را تشخصی داده و با کمترین تاخیر ممکن و به اندازه مورد نیاز دستگاه بتواند منبع تغذیه ثانویه که همان دیزل ژنراتور می باشد را فعال و جایگزین منبع تغذیه اولیه نماید و پس از رفع ایراد شبکه ی اصلی ، منبع تغذیه اصلی را وارد مدار نماید. این پروسه اتوماتیک توسط سیستم ATS انجام می شود. 

به طور کلی میتوان گفت که سیستم ATS وظیفه ی کنترل ، نظارت و مدیریت بار مصرفی و همچنین حفاظت از ژنراتور در هنگام Over Load یا Over Current را بر عهده دارد. 

حالت های تابلوی برق چنج اور

وضعیت سوم

در تابلو برق چنج اور وضعیت سوم زمانی است که برق شهر وصل شده در این زمان برق ژنراتور قطع می شود و بعد از زمانی که توسط اپراتور مشخص شده برق شهری وارد مدار می شود.

وضعیت دوم

این وضعیت در تابلو برق چنج اور برای زمانی است که برق شهری قطع می شود و بعد از زمان مشخص که اپراتور تعیین کرده است کلید مربوط به برق ژنراتور در تابلو وصل می شود، و خروجی برق ژنراتور پس از وصل شدن وارد مدار می شود.

وضعیت اول

 در تابلو برق چنج اور زمانی که برق شهر وصل باشد، خروجی برق ژنراتور با UPS قطع می شود، بعد از گذشت زمان مشخص شده، توسط اپراتور یا کاربر کلید مربوط به برق شهر وصل می شود.

Image Accordion Content Goes Here! Click edit button to change this text.